האיגוד הבין‑לאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית (IAJGS) העניק היום פרסים ומענקים לשנת 2022 במסגרת הכנס הבינלאומי ה-42 של הארגון בנושא גנאלוגיה יהודית שהתקיים באופן וירטואלי בנוכחותם של למעלה מ-800 משתתפים מ-17 מדינות מרחבי העולם וכן מ- 39 מדינות בארצות הברית.

להלן רשימת הזוכים:

פרס מפעל חיים: הארי בונין, פילדלפיה

פרס מתנדב/ת השנה ע"ש נולן אלטמן: דיוויד רוזן, בוסטון

פרס מקור המידע המצטיין: ז'אן פייר סטרוויס, ירושלים

פרס המאמר המצטיין: האגודה הגנאלוגית היהודית של אזור מפרץ סן פרנסיסקו והאגודה הגנאלוגית היהודית של אילינוי

מענק ע"ש הרב מלקולם שטרן: הפורוורד

מענק לזכרו של ג'ון סטדמן: מוזיאון Stadtmuseum Hofgeismar, גרמניה – המחלקה היהודית

העמותה למחקר גנאלוגי בישראל שמחה לבשר על זכייתו של חבר עמותה ותיק, מר ז'אן פייר סטרוויס בפרס על תרומתו הייחודית לתחום הגנאלוגיה היהודית. להלן נוסח ההודעה שפורסמה על ידי הגב' סנדרה גולדן, יו"ר ועדת הפרסומים, IAJGS:

תושב ירושלים זוכה בפרס מקור המידע המצטיין מטעם ה IAJGS במסגרת ועידה בין-לאומית וירטואלית בנושא גנאלוגיה יהודית

ז'אן פייר סטרוויס מירושלים נבחר לפרס למקור המידע המצטיין בכנס הבין-לאומי השנתי ה-42 של IAJGS (האגודה הבינלאומית של אגודות גנאלוגיות יהודיות) בנושא גנאלוגיה יהודית שהתקיים באופן וירטואלי בתאריכים 25-21 באוגוסט.

את ההכרה קיבל סטרוויס עבור ה – Online Memorial to the Jews deported from France מאגר דו-לשוני פתוח לציבור, של 80,000 קורבנות שואה שגורשו מצרפת או נרצחו שם. במשך 7 השנים האחרונות, פעל ז'אן פייר ללא לאות להמיר את ספרי הזיכרון של סרז' קלרספלד לכדי כלי הניתן לחיפוש, לרבות תיקון שגיאות והוספת פרטים חסרים על סמך המחקר שלו. מאגר המידע שלו מקשר את שמם של כל אחת ואחד הקורבנות לאתרים המכילים מידע נוסף הנוגע לאותו אדם, דבר המקל רבות על החוקרים המבקשים לאתר מידע על קורבן מסוים במספר מקורות באמצעות חיפוש בודד אחד. לחיפוש במאגר המידע, בקרו: https://stevemorse.org/france.

ה-IAJGS הוא ארגון גג עבור למעלה מ-90 ארגונים ועמותות גנאלוגיה יהודית בכל העולם. ה-IAJGS מתאם ומארגן פעילויות כגון הכנס הבין-לאומי השנתית לגנאלוגיה יהודית ומהווה שופרם של החברים בו. חזון הארגון הוא לקיים רשת עולמית של ארגוני מחקר גנאלוגי יהודיים ושותפים נוספים הפועלים יחד כקהילה קוהרנטית, אפקטיבית ומכובדת, העוזרת לאנשים להצליח בחקר משפחה ומורשת יהודית.

 בקרו באת ה-IAJGS בכתובת: www.iajgs.org

עשו לייק לדף הפייסבוק: http://www.facebook.com/iajgsjewishgenealogy.